Spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej

RedaktorAktualności

Spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej

27 września 2022 r. po raz kolejny młodzież szkól średnich Białegostoku i okolic spotkała się w Książnicy Podlaskiej. Tym razem spotkanie wzbogaciło wystąpienie pt. „Sekrety rzeźby” znanego na całym świecie wybitnego rzeźbiarza pochodzącego z Białegostoku – Michała Jackowskiego. Tworzący w marmurze młody artysta opowiedział o swojej działalności, inspiracjach i dotychczas wykonanych dziełach. Odwołując się do słowa pisanego, m.in. twórczości Haliny Poświatowskiej, zachęcił uczestników do realizacji własnych marzeń, nawet tych pozornie nierealnych.

Młodzi wysłuchali ponadto ciekawego wykładu Magdaleny Sołowiej z Działu Edukacji Książnicy Podlaskiej pt. „Dlaczego warto czytać mity?”, a także dowiedzieli się na temat szerokiej działalności prowadzonej przez bibliotekę wojewódzką, m.in. naukowej, informacyjnej, edukacyjnej, i o wydarzeniach planowanych przez placówkę kulturalną w najbliższym czasie.

Tradycyjnie był też czas na wymianę doświadczeń i pomysłów w miłej atmosferze przy gorącej kawie i ciastku.