Spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej

RedaktorAktualności

5 uczniów przy makiecie Książnicy Podlaskiej z klocków lego

Wiosenne spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej odbyło się 14.03.2024 r. Było wyjątkowe pod tym względem, że po raz pierwszy w historii transmitowano je na żywo przez serwis społecznościowy Facebook.

Spotkanie zgromadziło młodzież z różnych szkół średnich Białegostoku; także z Technikum Elektrycznego pod opieką Pani Anny Rutkowskiej. Uczniowie, po przywitaniu przez Panią Beatę Zadykowicz – Dyrektor Książnicy Podlaskiej i Panią Dorotę Szubzdę – Kierownik Działu Edukacji KP, wysłuchali ciekawego sprawozdania z bogatej działalności prowadzonej przez bibliotekę. Pan Tomasz Filipowicz opowiedział o nowych inicjatywach książnicy, które z ogromnym entuzjazmem zostały przyjęte przez mieszkańców miasta. Posiłkował się prezentacją multimedialną, konwersował z młodymi, a nawet przeprowadził minikonkurs. Jedną z dwóch przewidzianych nagród zdobył Emil Podurgiel z kl. 2 et.

Kolejnymi punktami programu były wystąpienia pracownika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku na temat zasad bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej oraz pracownika Aresztu Śledczego w Białymstoku na temat prewencji przestępstw wśród młodzieży. Zainteresowana podjętymi zagadnieniami młodzież bardzo chętnie zadawała pytania, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie zwieńczył entuzjastyczny wykład Pana Sebastiana Kochańca pt. „Czym jest czytanie w XXI wieku?”, nagrodzony gromkimi brawami.

Organizatorzy jak zwykle pięknie wszystko przygotowali, zapewniając też czas na rozmowy przy kawie i herbacie.