Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

RedaktorAktualności

Święto Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej - akademia, przemówienie Panie Dyrektor, uczestnicy spotkania

14 października 2022 r. obchodziliśmy coroczne Święto Szkoły oraz Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się w Cerkwi pw. Wszystkich Świętych oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Zgromadziła społeczność szkolną i zaproszonych gości.

W auli szkolnej Pani Dyrektor Anna Niczyporuk wręczyła listy gratulacyjne wyróżnionym nauczycielom, a także doceniła najlepszych uczniów klas pierwszych, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o patronie szkoły oraz turniejach szachowym i tenisa stołowego, zorganizowanych z okazji Święta Szkoły.

Podczas spotkania przedstawiciel klas pierwszych odczytał referat o profesorze Januszu Groszkowskim, najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie, a sztandar szkoły został przekazany pod opiekę nowym pocztom sztandarowym.

Oprawę muzyczną akademii zapewniła niezawodna Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku pod batutą p. Leszka Szymczukiewicza. Uroczystość zakończyła się oryginalną częścią artystyczną pt. „Liryka i technika” w wykonaniu starszych uczniów.

Oto fotorelacja z wydarzenia: