Technotalenty 2018

RedaktorAktualności

W tegorocznym konkursie Technotalenty udział wzięły dwa zespoły z naszej szkoły: zespół Micro Twórcy w składzie: Konrad Andrzejuk i Szczepan Milewski oraz drugi, w skład którego wchodzili: Damian Orzechowski oraz Bartłomiej Ostrowski.

Pierwszy zespół startował z projektem „Mikrofalowy wykrywacz nieszczelności” w kategorii Biznes. Zdaniem jego członków, urządzenie jest innowacyjnym rozwiązaniem do wykrywania nieszczelności w układach chłodniczych i klimatyzacyjnych, które nie dość, że jest niezawodne w porównaniu z istniejącymi rozwiązaniami, to również jest znacznie szybsze. Drugi zespól wziął udział w konkursie w kategorii Technika. Przygotował projekt „Nowoczesny rower elektryczny”.

Zespoły zaprezentowały się przed kapitułą konkursu w dniu 27 listopada. Wyniki obrad zostały przedstawione na oficjalnej Gali Finałowej 11 grudnia 2018 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Po pełnych napięć chwilach okazało się, że Micro Twórcy zostali laureatami nagrody głównej w kategorii Biznes, a tym samym szczęśliwymi posiadaczami 10 000 zł, natomiast Damian z Bartkiem otrzymali wyróżnienie za swój projekt w kategorii Technika.