Uroczyste otwarcie Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Białymstoku

RedaktorAktualności

Zdjęcie grupowe na scenie osób, które otrzymały podziękowania wraz z Panią Anną Niczyporuk

Za nami piękna uroczystość – otwarcie najnowocześniejszego w regionie Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Białymstoku. Powstałe w ramach projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji” Centrum zapewnia uczniom warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy w 8 zawodach. Zostało dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej.

W uroczystości, która odbyła się 12 marca 2024 r., wzięli udział liczni goście, m.in.:  

  • Pan Tadeusz Truskolaski – Prezydent Miasta Białegostoku, Pan Rafał Rudnicki – Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Pan Przemysław Tuchliński – Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku;
  • Pani Agnieszka Krokos-Janczyło – Podlaski Kurator Oświaty;
  • pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku;
  • duchowieństwo;
  • Pan Mirosław Świercz – Prorektor Politechniki Białostockiej, Pan Aleksander Prokopiuk – Rektor Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku;
  • dyrektorzy szkół;
  • przedstawiciele firm, które przyczyniły się do powstania Centrum;
  • pracodawcy i reprezentanci przedsiębiorstw współpracujących z ZSE;
  • pracownicy i uczniowie szkoły.

Zebranych gości przywitała Pani Anna Niczyporuk – Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, a uroczystość poprowadził Pan Piotr Mieczkowski – wicedyrektor szkoły.

Zgromadzeni wysłuchali krótkich informacji dotyczących rysu historycznego szkoły i pięknego koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej ZSE pod batutą Pana Leszka Szymczukiewicza, obejrzeli ciekawy film promujący nowy gmach CKZ, a następnie go zwiedzili. Nie zabrakło podziękowań za współpracę przy budowie Centrum, które wręczyła Dyrektor szkoły, a także wystąpień – Pana Tadeusza Truskolaskiego i Pani Agnieszki Krokos-Janczyło. Zwieńczeniem uroczystości były miłe rozmowy przy kawie.