VII edycja Olimpiady Statystycznej

RedaktorAktualności

VII edycja Olimpiady Statystycznej

9 listopada 2022 r. odbyły się szkolne eliminacje do VII edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem Olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostanie wyłonione grono finalistów i laureatów. Do etapu okręgowego z naszej szkoły zakwalifikowała się Angelika Szybańska z klasy III hT, która w klasyfikacji okręgowej zajęła 13 miejsce na 69. Kolejny etap, czyli zawody okręgowe, odbyły się 7 grudnia 2022 r. w siedzibie US w Białymstoku. Rywalizowało 30 najlepszych uczniów z okręgu podlaskiego i tylko trzech z najwyższą liczbą punktów przechodzi do etapu centralnego. Niestety Angelice tym razem się nie udało, mało zabrakło, ale w przyszłym roku będzie lepiej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!